Mrázek harika bir maç çıkardı, Rulík'i övdü. Peki hedefler? anlaşamadık dedi

AMate

Global Mod
Global Mod
Perşembe günü Finlandiya'nın kalesine yapılan otuz dokuz şutun ardından, Çek hokey oyuncuları İsveçli kaleci Filip Gustavsson'a otuz dört atış daha yaptı. Onu yenemediler, üçüncü periyodun bitimine birkaç dakika kala iki dakikalık bir güç oyunu bile onlara yetmedi.

“Çocuklar bugün gerçekten savaştı, buzda çok fazla enerji bıraktılar. Mücadele performansı sergilediler, denediler, bugün oyunun bizim için iyi geçmesini istediler. Performans Perşembe günü Finlandiya karşısında olduğundan daha iyiydi. İlerlemek istediğimiz şey buydu” dedi Radim Rulík gazetecilerle yaptığı röportajda.

David Pastrňak'ın Boston'u, play-off'ların 1. turunun 7. maçında Toronto'ya karşı oynayamazsa ve elenirse bu gece onun için başka seçenekler açılabilir, ancak İsveçlilere yenildikten sonra Rulík öncelikle mevcut takımına odaklandığını gösterdi. .

İstenilen vardiya başarılı mıydı?
Maçın başında, ilk 10 dakikada kaleci Mrázek bizi ayakta tuttu. İsveçlilerin büyük fırsatlarını yakaladı. Bacaklarımız çalışmıyordu, açılış boğasından önceki törenden etkilenmiş olabilir mi bilmiyorum. Her iki takım için de durum aynı ama başlangıcı yakalayamadık, İsveçliler daha iyiydi. Paka daha iyi başladılar, daha iyi hareket ettiler ve bundan fırsatlar yarattılar. 10. dakikadan itibaren eşitlik sağlandı.

Neden sonuca yansımadı?
İsveçlilerin oynadığını bildiğimiz bir durum vardı. Merkez üzerimizden sekti, sayıca üstün oldu, uzun bir pas aldı ve rakip mola durumundan gol attı. Zaten ikinci periyodun sonunda, tehlikeli bir kırılmayı tehdit eden böyle bir durumla karşı karşıya kaldılar. Mola vermeye çalışacaklarını biliyorduk, bunu başardılar, bu da bizim lehimize oldu.

73 çekim

İki maçta milli takımı Brno'daki turnuvaya gönderdi ve sonuç sadece tek gol oldu.

34:12'lik kaleye isabet eden şut oranından dolayı oyuncularınızı mı suçluyorsunuz?
Böyle çalışırlarsa gollerin geleceğini düşünüyorum. Artık oyuncuların başlarını öne eğmemeleri için iyi bir atmosfer sağlamak bizim çıkarımıza. Bunu hafife almak istemiyorum ama yine de hazırlık aşamasındayız ve bu yolda ilerleyebiliriz. Tıpkı bizim tarafımızda harika paslar atan mükemmel bir kalecinin olması gibi, bunu da vurgulamam gerekiyor, İsveç takımının da gol konusunda ekstra bir sınıfı vardı. Kolay değildi.

Güç oyununun bitimine neredeyse beş dakika kala oynamaya başladığımız uzun güç oyununa ne dediniz?
Risk aldık ve aynı zamanda güç oyununu denemek istedik. Adamların bu sıcakta buzun pek iyi olmadığı, kaymadığı yönünde söylediklerindeki gerçeğin ne olduğunu bilmiyorum. Maalesef bunu hafife almadık ve uymadık, tehlikeli değildik. Altıya dörtlük maçı daha iyi bitirmeliyiz.

Çek kaleci Petr Mrázek, Brno'daki Çek Hokey Oyunları kapsamında İsveç'e karşı oynanan maçta. (4 Mayıs 2024)

Çerçevedeki son kesim yaklaşıyor. Gol alamadığınız gerçeği ikileminizi artırıyor mu?
Brno'ya çağırdığımız oyuncularımızın arasında hala keskin nişancı var mı bilmiyorum… Peşinden gidiyoruz, gol atmak istiyoruz. Maalesef vermiyoruz. Şimdi kadroyu oturup uzun süre tartışacağız. (Maçtan bir saat sonra takım sözcüsü Ondřej Kalát, kadrodaki tüm kesintilerin Pazar günü açıklanacağını duyurdu, editörün notu)

Şut çekme sorunları, etkileşimde oynamaktan ziyade yer kapma mücadelesinin olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?
Ben öyle düşünmüyorum. Rakibin kalitesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Ama Prag'daki şampiyonada bile kaliteli olacak.
Biliyorum.

120 dakikada sadece bir gol atmaları ne kadar endişe verici?
Elbette sevindirici değil. Bu noktada sabır ve çalışkanlık gerektiğini düşünüyorum.

Oyuncuların kafasını dik tutmaya nasıl çalışacaksınız?
Kadro değişecek. Bugün pek oynamadılar, yarın İsviçre ile oynayacaklar. Başka bir takım başlayacak.

Sonuçsuz güç oyunu, uygulanan kalıpları açığa çıkarmak istememenin bir sonucu olabilir mi? Yoksa daha mı tehlikeli olurdun?
Bir güç oyunumuz ve ardından bir güç oyunumuz vardı. İki durum. Dediğim gibi, altıdan dörde kadar anlaşamadık, bu da buzun kötü olmasından kaynaklanmış olabilir. Diski iyi geçemedik. Bahane üretmiyorum, daha tehlikeli bir sonumuz olmalıydı. Bunun üzerinde çalışacağız ve son maçtan bu yana kendimizi geliştirdiğimiz gibi, daha da geliştirmek için çalışacağımıza inanıyoruz. Yol bu.

Mrázek İsveç'in golüyle ilgili olarak bana çarpabilirdi dedi

Sıcak bir Cumartesi öğleden sonra ona yalnızca on iki doğrudan şut atıldı, bu nedenle Çek kaleci Petr Mrázek, İsveç'e karşı yapılan düello sırasında farklı bir şekilde hızlanmaya çalıştı. Örneğin koç Radim Rulík'in çok övdüğü diski pas vermek. “Savunmada gösterdiğimiz şeyin büyük bir olumlu olduğunu düşünüyorum. Defans oyuncuları ile iletişim harikaydı, onlara kalenin arkasından pakları aktardım, bu şekilde alandan çıkmayı başardık ve bu beni çok ayakta tuttu,” dedi Mrázek, Çek Cumhuriyeti'nin en iyi oyuncusu seçildiği maçın ardından oyuncu.

Başlangıçta İsveçlilerin onu birkaç kez sertçe kontrol etmelerine bile aldırış etmedi. “İki hafta boyunca balık tutmadım, o yüzden en azından hemen işe koyuldum,” diye başını salladı.

Çek kalecisi Petr Mrázek, Çek Hokeyi'nde İsveç'e karşı oynanan maçta...

Savunmacılarla işbirliği de onun işine yaradı çünkü büyük buzda NHL'e göre biraz daha fazla zamanı vardı. “Orada pak geçişi yaygındır. Sanırım bunu sopayla yapabilirim ve ortadan şut atmayı riske atacak tipte biri değilim. Bu kesinlikle oyunun kullanabileceğimiz bir unsuru, bunun hakkında birkaç kez konuştuk” dedi 32 yaşındaki Chicago kalecisi.

Linus Johansson'un kalecinin hemen üstünden köşeye attığı ünlü şuttan sonra yenilen tek gol için kendisini tam olarak suçlamasa da, bunun önlenebileceğini düşünüyordu. “Kapıda biraz geri gittim. Bu, Chicago'da uzun süredir üzerinde çalıştığım bir konu. Patlamayı bekliyordum, sonra arkalardan biri atladı ve durup doğrudan atış yoluna girecek zamanım olmadı, ben de ona verdim (atıcılar) biraz açıldı. İyi vurdu ama sanırım biraz daha agresif olsaydım ve ayakta kalsaydım, bana da vurabilirdi,” diye düşündü Mrázek maçtan sonra.

O kadar kendinden emin bir performans sergiledi ki, Dünya Şampiyonası'nda bir numara olmayı yüksek sesle iddia etti. Adaylık için mücadele etmesine gerek yok, burada emin olduğu bir şey var, kaleci üçlüsü artık değişmeyecek.

Sahada yer almak için verilen zorlu mücadeleden etkilenen geri kalan otuz iki oyuncu için Mrázek anlayışlı. “Elbette burada çok fazla oyuncu var, bu kesinlikle hoş değil, ancak öte yandan, her şeyini ortaya koyan herkesin takıma girme şansı var” diye ekledi.

iDnes'ten diskleri toplayın ve Dünya Hokey Şampiyonasına bilet kazanın